Къри омагьоса Вашингтон с 51 точки и 11 тройки (видео)

Стеф Къри изнесе истински открит урок по стрелба при домакинството на Голдън Стейт на Вашингтон. Шампионите бяха неудържими в нападение, най-вече заради силната игра на №30 и спечелиха със 144:122, а Къри наниза 51 точки за само 32 игрови минути, извеждайки отбора си до четвърта победа за сезона.

Стрелецът завърши с 51 точки, 4 борби, 3 асистенции и 1 чадър, а най-впечатляваща категорично бе успеваемостта му от тройката - 11/16. Лидерът на калифорнийци бе перфектен от наказателната линия (10/10), а в опитите си за две точки успя при 50% (4/8). По този начин Стеф изравни върховото си постижение за отбелязани точки в “Оракъл Арина”, стигна до кота “50” за шести път в кариерата си и вкара 10 или повече тройки за десети път откакто е в НБА. 31 от точките му дойдоха през първото полувреме, а феновете логично го изпратиха с викове “MVP! MVP!”.

Той остана само на три точки от най-доброто си постижение като професионален баскетболист - 54 точки.

Кевин Дюрант остана на заден план със своите 30 точки (13/18 в стрелбата от игра) и 7 асистенции. Клей Томпсън вкара 19 точки, но отново не стреля убедително от дистанция (1/5 за 3 точки), а досега през сезона е 4/27 от тройката. Нито един друг играч на Голдън Стейт не премина 10 точки, но всички освен Алфонзо МакКини вкараха поне по 2 точки.

Брадли Бийл с 23 точки и Кели Убре-младши със 17 бяха двамата топреализатори за Уизърдс. Гостите записаха третата си загуба в четири мача от началото на сезона, докато Къри и компания са на обратния полюс с 3-1.

Баскетболистите на Стив Кър играха с ретро екипи, с които отдадоха уважение на шампионския отбор от 1975 година, който във финалите триумфира именно срещу Вашингтон, който тогава носи прозвището Булетс.