Александър Зверев пръв постигна 50-а победа за сезона

Германецът Александър Зверев стана първият тенисист, който постигна 50 победи от началото на сезона в АТР.

Поставеният под номер 2 в схемата Зверев спечели срещу Робин Хаазе (Холандия) с 6:4, 7:5 за 90 минути и се класира за втория кръг на турнира в Базел (Швейцария) с награден фонд 1,98 милиона евро.

Зверев, който е номер 5 в световната ранглиста, има 50 успеха и 16 поражения от началото на годината. Той е спечелил три титли, включително и от турнира от сериите "Мастърс" в Мадрид.

Германецът направи четири пробива в мача срещу Хаазе и два пъти загуби подаването си.

Във втория кръг Зверев ще играе срещу 19-годишния Алексей Попирин (Австралия).

Номер 3 в схемата Марин Чилич (Хърватия) допусна третата си загуба в четири мача през октомври, след като отстъпи във втория кръг пред румънския квалификант Мариус Копил с 5:7, 6:7(2) за 1:49 часа.

Копил наниза 21 аса и направи само един пробив, който се оказа достатъчен за успеха.

Румънецът ще играе на четвъртфиналите срещу Тейлър Фриц (САЩ), който елиминира участващия с "уайлд кард" Хенри Лааксонен (Швейцария) с 6:2, 7:5.

Номер 4 Стефанос Циципас (Гърция) записа 40-а победа за сезона, след като надделя над Жереми Шарди (Франция) с 6:2, 7:6(3).

Петият в схемата Джак Сок (САЩ) отпадна на старта след поражение от Ернестс Гулбис (Латвия) с 5:7, 4:6.

Испанецът Роберто Баутиста Агут се класира за втория кръг след успех над Жоао Соуза (Португалия) с 6:4, 6:3, а Душан Лайович (Сърбия) спечели срещу Адриан Манарино (Франция) с 6:7(4), 6:1, 6:2 за 2:04 часа.