Нападателното трио на Ливърпул влезе в ритъм срещу Звезда (видео)

Ливърпул нямаше никакви проблеми в домакинството си на Цървена звезда от група С на Шампионската лига. Мърсисайдци спечелиха с 4:0 и имат актив от шест точки, като са на първо място в групата, след като ПСЖ и Наполи завършиха 2:2 в Париж.

Срещата се превърна в отлична възможност нападателното трио на англичаните Салах, Мане и Фирмино да навлезе в по-добър ритъм. Триото върши много работа и през този сезон, но е далеч от формата, която демонстрира през миналия. Днес и тримата се разписаха, като показаха, че проблемите им са временни.

Фирмино откри резултата в 20-ата минута, а Салах удвои малко преди почивката. Египтянинът се разписа от дузпа в началото на втората част, като за него това бе гол номер 50 за клуба от "Анфийлд", за който е изиграл 65 мача. Мане пропусна дузпа, но десет минути преди края успя и той да се нареди сред голмайсторите.

Върджил Ван Дайк изведе тима с капитанската лента за първи път в отсъствието на Хендерсън и Милнър. Контузиите и разместванията в халфовата линия означаваха, че привлеченият през лятото Фабиньо получи шанс за изява. Преди двубоя Клоп обяви, че бразилецът вече напълно се е адаптирал към играта на новия си тим.

Срещата не започна с очаквания натиск от страна на мърсисайдци, а сърбите успяха да организират няколко добри атаки в първите минути. Това обаче се промени след 10-ата минута, когато Фирмино стреля в крака на Александър-Арнолд от добра позиция. Секунди по-късно изключително подаване на Шакири намери Салах, който овладя прекрасно, но след това не успя да преодолее вратаря Борян.

Ливърпул откри резултата в 20-ата минута, като в основата на попадението бе Шакири. Той изведе отлично Робъртсън отляво, а бранителят намери Фирмино, който насочи топката към мрежата. След попадението мърсисайдци доминираха, натискът им не беше толкова сериозен и гостите също поглеждаха към вратата на съперника. Мохамед Салах пък отново показа, че не е на нивото от миналия сезон. Той не успя се възползва от една добра възможност, а при друга стреля във вратаря, въпреки че тогава бе вдигнат и флага за засада.

Малко преди края на полувремето египетската звезда изпълни ъглов удар, като прати топката в аут. Секунди по-късно той показа защо Клоп не си помисля да го извади. Салах удвои аванса на Ливърпул след отлична комбинация, която завърши с подаване на Шакири към египтянина и негов точен удар покрай Борян.

Мохамед Салах отбеляза втори гол в началото на второто полувреме. Египтянинът се разписа от дузпа, отсъдена за нарушение на капитана на Звезда Филип Стойкович срещу Мане. За Салах това бе гол номер 50 с екипа на Ливърпул. Малко по-късно и Трент Александър-Арнолд можеше да се разпише. Той бе изведен отлично от Фабиньо, но опитът му да завърши с техничен удар покрай вратаря не бе успешен.

С този солиден аванс мърсисайдци играеха без напрежение. Въпреки това те търсеха нов гол и получиха отлична възможност, когато съдията отсъди втора дузпа за домакините. Садио Мане застана зад бялата точка и стреля силно, но вратарят на гостите блестящо успя да отклони топката в гредата и да предотврати ново попадение. Няколко минути по-късно Мане се реваншира. Влезлият на мястото на Салах Даниел Стъридж изведе сенегалеца, който не овладя много добре топката, но се разтегна и прати топката в мрежата.

До края отборът на Клоп пропусна възможности да спечели и по-убедително. Адам Лалана, който влезе като резерва, бе изведен сам срещу вратаря на гостите, но стреля в него. Красив удар на Стъридж пък бе отразен от Борян.

ЛИВЪРПУЛ - ЦЪРВЕНА ЗВЕЗДА 4:0
1:0 - Фирмино (20)
2:0 - Салах (45)
3:0 - Салах (51-д)
4:0 - Мане (80)