Ерик Тен Хаг: Късметът винаги играе роля във футбола

Старши треньорът на Аякс (Амстердам) Ерик Тен Хаг призна, че и късметът е помогнал за драматичната победа над Бенфика с 1:0 в срещата от третия кръг в група "Е" на Шампионската лига по футбол.

Холандците стигнаха до успеха във втората минута на добавеното време, когато удар на Нусаир Мазрауи от дистанция се отклони от крака на Алекс Грималдо и влетя в мрежата на вратаря Одисеас Влаходимос.

"Късметът винаги играе роля в някои ситуации във футбола, но ние също се постарахме да го предизвикаме. В началото на мача имахме трудности. Отборът на Бенфика показа, че може да бъде много опасен. Съперникът действаше много бързо при контраатаките си, само за миг се озоваваше пред нашата врата, създаде положения и можеше да вкара. Беше трудно да ги спрем. За радост след почивката заиграхме по-добре и започнахме да контролираме срещата. Стигнахме и до много чисто положение на Дони ван де Беек, което трябваше да реализираме. Така че, не бих казал, че само късметът повлия. Естествено мачът можеше да завърши по всякакъв начин, но ние го спечелихме. Това беше награда за положените усилия на терена. Оставаме здраво стъпили на земята, защото все още не сме изпълнили целта си, но тази победа ни дава добри шансове", коментира Тен Хаг.

Аякс и Байерн са лидери в групата с по 7 точки, а Бенфика е трети с 3 точки.