Бостън удари скования Ел Ей на мразовития "Фенуей Парк" (видео)

Година след като Световните серии на МЛБ бяха открити в 39-градусовата жега на Лос Анджелис, битката за бейзболната корона в Северна Америка през 2018 г. започна в коренно различни условия. И това се оказа пагубно за ЛА Доджърс, който се завърна в Есенната класика със загуба с 4:8 като гост на Бостън Ред Сокс.

Мач №1 от шампионската серия до 4 победи започна късно снощи при 11 градуса по Целзий, а при последния аут малко след полунощ местно време в Бостън температурата на ст. "Фенуей Парк" бе паднала до около 7 градуса. Като се прибавят и над 38 000 враждебно настроени фенове на мразовития стадион, беше съвсем ясно, че "мошениците" нямат особени шансове.

Атаката на "червените чорапи" бързо удари скования стартер на Ел Ей Клейтън Кършоу (L 0-1), отбелязвайки 2 точки в 1-вия ининг чрез два RBI-сингъла – на Андрю Бенинтенди и Джей Ди Мартинес. Тимът от Калифорния известно време се задържа близо в резултата и дори два пъти изравни – на 2:2 в 3-тия и 3:3 в 5-ия, благодарение на хоумрън на Мат Кемп и 2 RBI на Мани Мачадо – с единичен хит и аут по земя.

В затварянето на 5-ия ининг обаче домакините отново дръпнаха с 2 точки разлика – след филдърс чойс на Ксандер Богартс и RBI-сингъл на Рафаел Деверс, и повече не изпуснаха контрол. В 7-ия Мачадо вкара четвърта точка за Доджърс и трета на своята сметка, но в долната част на ининга пинч-хитърът на Ред Сокс Едуардо Нунес оформи крайния резултат с троен хоумрън.

Избор №1 в питчерската ротация на Бостън Крис Сейл бе изваден от игра заедно със своя опонент Кършоу след 4-тия ининг и очакваният с огромен интерес дуел между двамата левичари на практика не се състоя. Шестима риливъри излязоха от домакинския булпен и още първият от тях – Мат Барнс (W 1-0), бе възнаграден с победата.

Мач №2 от Световните серии е късно тази вечер (от 3,09 ч. българско време след полунощ) отново в Бостън. Домакините ще връчат топката на Дейвид Прайс, а гостите – на Рю Хюн-Джин. После отборите ще се преместят от Източното на Западното крайбрежие и след ден почивка ще изиграят поне два мача на ст. "Доджър" в Лос Анджелис. Там ще е и евентуалният пети двубой в неделя, а при необходимост последните две срещи ще се проведат обратно на "Фенуей".