Чардафон се изкачи на второ място след трета поредна победа

Хандбалният отбор на Чардафон (Габрово) се изкачи на 2-о място във временното класиране на А РХГ, след като записа 3-а поредна победа. Христо Данаилов и съотборниците му надиграха като гости НСА с 31:21 (15:8) в мач от 4-ия кръг на първенството.

Така габровският тим е на второ място с 3 победи, 1 равенство и 7 точки, като е с една по-малко от шампиона и лидер в подреждането Локомотив (Варна), който идната неделя (28 октомври) от 17,00 часа ще гостува в зала "Орловец". "Студентите" пък са без успех до момента, като в следващия кръг гостуват на коравия състав на Осъм (Ловеч).

Чардафон реши мача в София още през първото полувреме, като взе аванс комфортен аванс от седем гола – 15:8. Габровският отбор продължи да диктува играта и през втората част и спокойно спечели с 31:21.

Петко Петков завърши с 6 гола за победата на Чардафон, а по 5 попадения реализираха Димитър Петков и Марио Янчев. За домакините от НСА 5 гола отбеляза Аспарух Костадинов, а с 4 завърши Галин Христов.

В друга среща от неделната програма на мъжкия ни хандбален шампионат Локомотив (Горна Оряховица) победи втория във временното класиране Осъм (Ловеч) с убедителното 32:24 (14:13) и прекъсна победната му серия. Първата част бе равностойно и завърши само с гол предимство за домакините. Равностойната игра продължи до средата на второто полувреме, след което силни изяви на вратаря на Локомотив Веселин Лазаров, който буквално заключи вратата си, и с брилянтни атаки и стабилна защита "железничарите" постепенно увеличиха разликата до крайното 32:24.

Това бе първа победа за горнооряховците в първенството и те вече са на 7-о място с 2 точки. Осъм пък е 3-и с 3 победи, 1 загуба и 6 точки, с колкото са и 4-ия Добруджа и 5-ия Спартак (Варна). В 5-ия кръг Локомотив ще гостува на 6-ия в таблицата Пирин (Гоце Делчев).

В последния двубой от кръга Пирин не срещна никакви проблеми и се справи като гост на Фрегата (Бургас) с разгромното 38:21 (18:21).

В 5-ия кръг Пирин е домакин на Осъм, докато бургазлии ще гостуват на Левски от град Левски в дербито на аутсайдерите, като срещата ще се играе в Павликени.