Колорадо и Каролина бият като гости, Уинипег обърна Сейнт Луис след продължение

Мико Рантанен вкара два гола, а Мат Нието и Габриел Ландеског добавиха по един за успеха на Колорадо Аваланч с 4:1 над Филаделфия. Лавината записа днес трета победа като гост през сезона. Ландеског пък продължава головата си серия и вече има 8 попадения, след като преди две нощи наниза хеттрик при визитата на Ню Джърси.

Вратарят Семьон Варламов спаси 37 удара и помогна за успеха на своете. За Флайърс вкара Нолън Патрик в началото на третата част.

Колорадо е има 14 точки и си поделя 1-ото място на Запад с отбора на Нешвил.

Каролина отнесе с 4:1 Детройт като гост. Майкъл Фърланд вкара в четвърти пореден мач за гостите от Северна Каролина. Себастиан Ахо вкара едно попадение и подаде за още едно, като тимът прекъсна серията си от три поредни загуби и с 11 точки си разделя първата позиция на Изток с Торонто и Тампа Бей.

Защитникът Джъстин Фоулк също се разписа за победителите, както и Джордан Мартиноок на празна врата. Андреас Атанасиу отбеляза за гостите от Детройт, които до момента имат 1 победа и са последни на Изток.

Уинипег се справи със Сейнт Луис с 5:4 след продължение като домакин. Брайън Литъл изравни малко преди края на третия период, а Джейкъл Труба се разписа в продължението за успеха на Джетс. Уинипег е трети на Запад с 13 точки, а Сейнт Луис е чак на 11-а позиция.

Труба получи пас от Кайл Конър и видя празно пространство между вратаря Джейк Алън и гредата, а попадението му е първо за сезона.

Майк Шийфеле вкара два пъти за Уинипег, а Бен Чиаро също се разписа. Конър Хелебюк направи 30 спасявания на вратата на победителите.