След срещата на БФС с професионалните клубове

Дуда порази поредна мрежа, но Херта изпусна важни точки (видео)

Втори пореден мач без победа извади Херта (Берлин) от топ 3 на Бундеслигата. Днес столичани стигнаха само до 1:1 при домакинството си на Фрайбург в среща от 8-ия кръг и вече са на 5 точки от лидера Борусия (Дортмунд), на който гостуват в следващия кръг.

Голямата звезда на Херта от началото на сезона Ондрей Дуда откри резултата още в 7-ата минута с шестото си попадение. Робин Кох обаче изравни с красив далечен изстрел в 36-ата минута.

Берлинчани не играха слабо и упражниха натиск, но защитата на Фрайбург се справи.

Най-важният момент дойде минута преди изтичането на редовното време. Тогава синът на треньора на Херта Пал Дардай - Палко Дардай, влезе в единоборство с Мануел Гулде от състава на гостите и арбитърът Бенямин Кортус отсъди дузпа в полза на домакините. Последва обаче разглеждане на положението от ВАР, а дори съдията проследи записа на монитора край терена. Така той прецени, че е допуснал грешка и замени дузпата с нарушение на Дардай в атака.

Фрайбург е на 12-а позиция със само две победи на своята сметка.