Летящ старт за Свитолина в Сингапур

Украинката Елина Свитолина стартира с победа на Шампионата на Женската тенис асоциация (WTA) на осемте най-добри през сезона в Сингапур с награден фонд 7 милиона долара. Поставената под номер 6 Свитолина надделя категорично в първия мач от Бялата група над четвъртата в схемата и шампионка в турнира през 2011 година Петра Квитова (Чехия) с 6:3, 6:3 за 88 минути.

След размяна на ранни пробиви украинката взе четири поредни гейма, за да триумфира в първия сет, а във втората част тя реализира единствен брейк за 4:2 и до края запази предимството си.

В другата среща от групата по-късно днес защитаващата титлата си и поставена под номер 2 Каролин Вожняцки (Дания) ще стартира срещу седмата поставена Каролина Плишкова (Чехия).