Костадинов и компания шокираха Спартак насред Москва (видео)

Българският национал Георги Костадинов игра 90 минути за Арсенал (Тула) при изненадващата победа на тима с 3:2 като гост срещу Спартак (Москва). Ивелин Попов пък изобщо не беше в групата на спартаковци за двубоя от 11-ия кръг на руското първенство. Причината е, че Попето има травма след мача с Норвегия в Лигата на нациите.

Играчите на Масимо Карера първи отбелязаха гол и той бе много хубав. Роман Ерьоменко с дълъг пас намери Луис Адриано в наказателното поле на гостите, бразилецът майсторски подаде от въздуха на сънародника си Зе Луиш, а той от границата на вратарското поле нямаше как да сбърка - 1:0.

Глупаво нарушение на Иля Кутепов срещу Огньен Ожегович доведе до дузпа в полза на гостите от Тула. Това се случи в 35-ата минута, а вратарят на Спартак Александър Максименко първоначално спаси дузпата, но при добавката Ожегович не сгреши - 1:1.

Във втората минута на добавеното време на първата част Зе Луиш върна преднината на домакините от един гол. През втората част обаче нещата съвсем се объркаха за Спартак и домакините допуснаха два гола, с които загубиха мача. Още в 48-ата минута Даниил Лесовой изравни, а Резиуан Мирзов в 65-ата донесе шокиращата победа на Арсенал (Тула), която изстреля Костадинов и компания на девето място в класирането с 13 точки. Спартак остава с 18 - на 7 точки зад водача Зенит.