Хичо с асистенция при равенство на Урал (видео)

Урал не можа да победи гостуващия Криля Советов в среща от 11-ия кръг на Премиер лигата. Мачът завърши 1:1. Точен за домакините беше Андрей Панюков в 29-ата минута след пас на Николай Димитров, а Максим Канунников изравни в 51-ата. Реферът Алексей Сухов показа два червени картона - на Алексей Евсеев и Виталий Денисов.

Двубоят беше дебют за Миодраг Божович начело на Криля Советов. Новият тим на черногореца е 11-и в класирането с 11 точки, а Урал има с точка повече и заема 10-а позиция.
Феновете на "Екатеринбург Арена" се надяваха любимците им да продължат възходящото си представяне, въпреки загубата от Урал в миналия кръг. Домакините бяха по-активни до почивката и след половин час игра Панюков се разписа за трети път през сезона. Атаката започна от Ерик Бикфалви, който центрира към Димитров. Българинът свали топката за Паюнков и той спокойно опъна мрежата.

На старта на второто полувреме Криля Советов имаше късмет, че не допусна втори гол, за да се стигне до 51-ата минута, когато Канунников отблизо изравни. Преди това Ярослав Годзюр изби силен удар на Йоан Моло, но при добавката Канунников не сбърка.
В 55-ата минута Николай Димитров започна бърза контра, но беше повален от Денисов. Реферът не се поколеба да вдигне втори жълт картон на левия бек на Криля Советов и гостите останаха в намален състав. Това се промени в 88-ата минута, когато резервата на Урал Евсеев също видя червения цвят.

Преди това домакините направиха още няколко пропуска и могат да съжаляват, че стигнаха само до равенство. В следващия кръг Урал ще приеме Уфа, а Криля Советов приема лидера Зенит.