Отборът на Занев с първа точка като гост (видео)

В ранния мач от съботната програма на руската Премиер лига отборите на Оренбург и Енисей завършиха 0:0. Дербито на новаците премина равностойно и с много малко голови положения. Петър Занев, който преди два дни навърши 33 години, изведе гостите с капитанската лента и се представи на добро ниво.

Оренбург натрупа добър точков актив и при победа можеше временно да се изкачи на четвърто място в класирането. За Енисей това беше мач, който даваше възможност на тима да сложи край на серията си от 4 поредни загуби. Занев и компания са единственият отбор без точка на чужд терен от началото на сезона.
В 11-ата минута Андрей Козлов изскочи сам срещу Михаил Филипов, но вратарят на Енисей спаси с крак. Гостите имаха възможност да поведат малко по-късно, когато Александър Зотов нанесе опасен удар, но Евгений Фролов бе заел добра позиция и се намеси.

Най-спорният момент до почивката дойде в 26-ата минута. изстрел на Вадим Афонин от Оренбург срещна ръката на Валерий Кичин, но реферът Николай Волошин прецени, че това е станало неволно и не даде дузпа в полза на домакините. Не след дълго пред вратата на Енисей отново беше горещо. Този път Сергей Бреев стреля силно, а Филипов успя да избие.
В началото на второто полувреме Занев често се включваше в атака и дори опита един далечен удар, но топката мина встрани от вратата.  В 57-ата минута защитата на Енисей остави непокрит Михаил Сиваков, но от малък ъгъл той не успя да затрудни Филипов.

Дефанзивният подход на Енисей в края на двубоя даде резултат и гостите удържаха нулевото равенство. Те обаче остават на последното място в таблицата с 6 точки и ще се надяват в следващия кръг да изненадат шампиона Локомотив (Москва). Оренбург е 8-и с 15 точки.