ЦСКА започна с победа в Суперлигата

Волейболният отбор на ЦСКА започна с победа новия сезон в Суперлигата на България. "Червените" надиграха категорично като гости Черно море (Варна) с 3:0 (25:20, 25:21, 25:13) в мач от 1-ия кръг на първенството, игран тази вечер в зала "Христо Борисов" в Морската ни столица.

Така момчетата на Сашо Попов стартираха с победа и тръгнаха уверено в шампионата. Във втория кръг на Суперлигата ЦСКА гостува на Добруджа 07 (Добрич), докато варненци ще бъдат гости на вицешампионата Монтана. Срещите са в петък (26 октомври) съответно от 18,30 и 18,00 часа.

Домакините от Черно море, водени от новия си треньор Димитър Пангаров, тръгнаха нахъсано и бяха равностойни на "червените" през по-голямата част от първия гейм до 19:19. В решителните минути, обаче, армейците наложиха волята си и го спечелиха с 25:20. Във втората част гостите от ЦСКА започнаха да диктуват играта, като поведоха с 15:9. Варненци успяха да изравнят до 15:15, но "червените" не позволиха повече изненади. Отново направиха разлика и я поддържаха докрай, като взеха и втората част с 25:21. В третата част домакините вече нямаха сили за отпор, ЦСКА поведе с 15:8 и затвори безпроблемно гейма с разгромното 25:13 и мача с 3:0.

Най-полезен за ЦСКА бе Иван Крачев с 16 точки (4 блока, 3 аса и 43% ефективност в атака) за победата. Тодор Костов добави още 11 точки (5 блока! и 75% ефективност в атака) за успеха. За домакините от Черно Море Стефан Иванов реализира 14 точки.

ЧЕРНО МОРЕ (ВАРНА) - ЦСКА 0:3 (20:25, 21:25, 13:25)
ЧЕРНО МОРЕ: Георги Ботев 1, Стефан Иванов 14, Калоян Балабанов, Димитър Василев 6, Николай Колев 7, Траян Иванов 1 - Христо Христов-либеро (Симеон Димитров 5, Мартин Иванов, Борис Димов)
Старши треньор: ДИМИТЪР ПАНГАРОВ
ЦСКА: Владимир Станков 2, Иван Крачев 16, Пламен Шекерджиев 5, Ивайло Стефанов 3, Христо Цветанов 8, Тодор Костов 11 - Мартин Божилов-либеро (Симеон Александров 3)
Старши треньор: АЛЕКСАНДЪР ПОПОВ.

Статистика: Боян Панталеев (скаутмен на ЦСКА)