Верея шокира Ботев (Враца) в последните секунди (видео)

Отборите на Верея и Ботев (Враца) завършиха при резултат 2:2 в среща от 12-ия кръг на Първа професионална лига. Първото попадение реализира Валери Божинов в 15-ата минута. Пет минути по-късно и Емил Стоев се разписа в мрежата на Богомил Цинцарски. При този резултат завърши първата част. През второто полувреме домакините показаха по-добра игра и в 53-ата минута Теофилос Курупис намали, а секунди преди края на сблъсъка Антон Огнянов донесе точката на Верея.

Футболистите на Небойша Миличич продължават да са на последно място в Първа лига с четири точки. Ботев (Враца) пък е на 11-а позиция с осем повече.

Двубоят в Стара Загора започна много по-добре за гостите. Футболистите на Сашо Ангелов контролираха изцяло събитията на терена в първите минути на сблъсъка. Логичното се случи в 15-ата минута, когато гостите се възползваха от колективна грешка на "сините". В автор на гола се превърна Валери Божинов, който с глава се разписа в мрежата на Цинцарски.

В 20-ата минута играчите на Ботев (Враца) наказаха старозагорци за втори път. Този път Емил Стоев се разписа, след като отправи фантастичен удар от далечна дистанция, кълбото се отби в гредата и влетя в мрежата на домакините.

Футболистите в синьо се опитаха да се върнат много бързо в срещата, но Антон Огнянов пропусна добра възможност. Крилото получи извеждащ пас от Малек, но опитният футболист стреля в аут.

Втората част започна с хубава комбинация между Огнянов и резервата Здравко Илиев, който се озова на отлична позиция, но опитът му не намери целта. В 53-ата минута Теофилос Курупис направи индивидуален рейд отляво и отправи мощен удар, с който прониза вратата на Красимир Костов.

В 63-ата минута Билел Малек можеше да изравни резултата, след като шутира силно, но право в страничния стълб.

В 93-ата минута домакините от Стара Загора шокираха “зелените”. Здравко Илиев получи пас от резервата Бедри Рюстемов и центрира на втора греда към Антон Огнянов, който майсторски прати коженото кълбо в мрежата на Красимир Костов. Това бе и последната интересна ситуация на “Трейс Арена”.

В следващия кръг Верея гостува на Левски, а врачани приемат Ботев (Пловдив).

ВЕРЕЯ (4-2-3-1):

22. Цинцарски, 4. Мачедзе, 3. Курупис, 14. Василиев, 33. Йоргенсен, 16. Малек, 24. Диара, 8. Станчев, 9. Маламов, 10. Огнянов, 11. Вушурович

Старши треньор: Н. Миличич