Везенков с решаващо включване за втората победа на Олимпиакос в Евролигата

Александър Везенков реализира 4 точки, всички от които в последните три минути на мача с Баскония, за победата на Олимпиакос с 85:80 като гост в мач от втория кръг на Евролигата по баскетбол за мъже.

Българският национал получи само 15 игрови минути, но бе на терена в решителните моменти в края на двубоя, когато домакините от Баскония опитаха отчаян щурм, с който да обърнат мача. Преди това гръцкият вицешампион бе натрупал солидна пренина, която бе 14 точки в началото на последната четвърт.

Победата е втора за Олимпиакос и с нея играчите на Дейвид Блат разделят първото място с отборите на Фенербахче, ЦСКА Москва и шампиона Реал Мадрид.

Най-резултатен за Олимпиакос в мача бе сърбинът Никола Милутинов с 23 точки, докато за испанците грузинецът Торнике Шенгелия завърши с 21.