Мач на новия Марек прекратен заради меле

Футболна среща от кюстендилската регионална група Рила с участието на новия ФК Марек 1919 (Дупница) беше прекратена. Това се случи в мача в 6-ия кръг при гостуването на Мусала (град Рила), съобщава официалната страница на дупнишкия клуб.

Отборът на Марек гостуваше в Рила за среща от местното първенство. Мачът стартира с голям заряд и преобладаваха единоборствата и твърдата игра. В 34-ата минута, след меле в наказателно поле на Рила, Васил Караколев бе най-съобразителен и отбеляза за Марек - 1:0!. Домакините се опитаха да изненадат съперника с изритани топки и в 42 -ата минута успяха да върнат попадението след красив гол.
Второто полувреме започна изключително нервно с много нарушения, спорове с арбитрите и малко футбол. В 50-ата минута бе отсъдена дузпа в полза на Рила след игра с ръка на Светослав Соколов. Домакинте успяха да я отбележат и поведоха с 2:1. В 59-ата минута след втори жълт картон и съответно червен, бе изгонен футболист на Рила. Последваха минути, в които Марек упражняваше натиск и в 61-ата минута Петьо Иванов с удар от пенала направи резултата равен 2:2. 10 минути по-късно за удар без топка бе изгонен втори играч на Рила.
Домакините реагираха бурно, като нападнаха физически главния съдия.Мач не се игра около 10 мин и в крайна сметка арбитърът прекрати мача в 75-ата минута заради групов простест на отбора на Рила и невъзможност мачът да продължи. Марек очаква решението на БФС , което следва да бъде служебна победа, пише на страницата на новия Марек 1919.
Клубът кара втората си футболна година, като през миналия сезон се състезаваше с името Динамо (Дупница). От този сезон обаче смени името си на Марек 1919 и играе в 4-а лига. Така в Дупница в момента има два клуба с името Марек, като единият е в Трета лига- Марек 1915, а другият в Четвърта.

Един мач и в Пловдивско не завърши. Срещата от "А" областна група Металик (Сопот) - Секирово не е завършила, съобщиха от зоналния съвет на БФС. Резултатът до прекъсването на срещата в 85-ата минута е бил 2:0 за домакините. Предстои през седмицата Спортно-техническата комисия на базата на докладите на длъжностните лица да присъди резултат за тази среща.