Блус - Академици и Бизони - Атлетик са 1/2-финалите за Купата на България

Без каквато и да било изненада премина груповата фаза в турнира за Купата на България по бейзбол. Шестте участващи отбора, които бяха разпределени в две групи според класирането си от Българската бейзболна лига, се подредиха в крайното класиране точно както бяха и поставени в схемата.

Шампионът София Блус спечели тристранната надпревара в група Б, след като извоюва две безпроблемни победи над Юнак с 8:6 и над Атлетик с 5:3. В директния сблъсък между двата тима за второто място "атлетите", които са служебни бронзови медалисти от ББЛ 2018, нокаутираха "юнаците" с 15:0 за 6 ининга.

В група А очаквано над всички беше вицешампионът Бизони. В експериментален състав с преобладаващо присъствие на юноши благоевградчани надделяха над Академици с 20:17 и над НСА-Лъвове с 16:8 в двете си домакинства на ст. "Портър Фийлд". "Студентите" си гарантираха втора позиция с шеметен успех с 19:16 над "лъвовете".

Полуфиналите ще противопоставят на кръст Блус срещу Академици и Бизони срещу Атлетик с домакинско предимство за победителите в групите. Финалистите ще бъдат излъчени в по един мач в София и Благоевград тази събота (20 октомври), а двубоят за купата е в неделя (21 октомври) на столичния ст. "Диана".

20 октомври (събота)

13:00    Блус - Академици                             "Диана"               София

13:00    Бизони - Атлетик                        "Портър Фийлд"        Благоевград