Волов (Шумен) с поредна загуба у дома

Младите футболисти на Волов (Шумен) записаха класическа загуба с 0:3 от Тополи 2010 (Тополи) в среща от VIII-ия кръг на Трета лига – Североизточна аматьорска група. Мача се игра на градския стадион „Панайот Волов“ в Шумен и беше наблюдаван от близо 500 зрители.
Срещата започна много успешно за гостите от Варненското село Тополи. С бързи и комбинативни атаки те още в първите минути дадоха ясна заявка че са дошли в Шумен да не загубят двубоя. Бързи атаки осъществени с извеждащи пасове към Роберто Марков, Симеон Виденов, Христо Христов и Симеон Николов на ръба на засадата едва не решиха мача. Все пак още в 10-ата минута при една от поредните атаки на гостите Христо Станев изскочи зад защитата на домакините и с плътен удар от рамките на наказателното поле заби топката в мрежата на Волов (Шумен) – 0:1.
Две минути след това след поредната атака на гостите и центриране от ляво на вратата на шуменци, последва разбъркване в наказателното им поле и нов гол реализиран от Симеон Николов. Рано падналите голове посмутиха младите футболисти на Волов (Шумен), които в стремежа си да наложат своя стил на игра все не успяваха. За разлика от тях гостите от Тополи 2010 не спираха да атакуват, с дълги и извеждащи пасове към младите и бързи свои нападатели. Втората част шуменци започнаха по-уверено. С много движение и желание за игра те владееха повече топката на терена, но и така неможеха да превземат вратата на Пламен Роев. Постепенно с напредването на времето гостите изравниха играта.
В 62-ата минута от пряк свободен удар от около 30-35 метра Славомир Събков изненада вратаря на шуменци Добромир Дочков. Той не разчете добре своите действия първо хвана топката, но след това я изтърва и тя пресече голлинията за 0:3 за гостите. В оставащото до края време мача се доигра и съвсем заслужено беше спечелен от футболистите на Тополи 2010.
Футболистите от Шумен за пореден път разочароваха своите любимци. Неопитността и младостта са причината за неуспеха в срещата. Поредната загуба обаче ги закотви здраво в дъното на класирането, а оттам трудно се излиза. Точно, безпристрастно и компетентно съдийство на реферите от Добрич начело с Росен Минев и асистентите: Светлин Станчев и Георги Димов В следващия IХ кръг – 20 октомври (събота) от 16,00 часа „Волов“(Шумен) гостува на своя стадион на „Хитрино“, докато „Тополи 2010“ приема у дома „Локомотив“(Русе).