Везенков с историческо постижение при победа на Олимпиакос

Олимпиакос постигна втора поредна победа в мъжкото баскетболно първенство на Гърция. Възпитаниците на Дейвид Блат спечелиха трудно като гост на Кими със 77:74 (18:20, 21:12, 15:25, 23:17) в среща от втория кръг.
Българският национал Александър Везенков влезе в историята на елитния баскетбол в Гърция, след като отбеляза своята точка номер 1000 в местното първенство. Той стигна до историческото постижение в средата на третата част. Преди старта на сезона крилото имаше 996 точки в актива си като част от тима на Арис, където игра до лятото на 2015 година. От юли 2018-а Везенков премина в Олимпиакос.
Българинът започна мача като резерва и завърши двубоя със 7 точки, 6 борби и 2 асистенции за 20:31 минути. Така Везенков вече има 1005 точки в гръцкото първенство. Срещата беше много оспорвана, а две минути преди края имаше равенство - 70:70.
Българският национал вкара кош за 72:72 92 секунди преди сирената, а победата на Олимпиакос донесе Аксел Тупане, който вкара тройка 16 секунди преди края, а десет по-късно спечели и изключително важна борба в защита. За Олимпиакос 15 точки вкара Найджъл Уилямс Гос. За домакините се отличи бившият играч на Балкан (Ботевград ДеВон Уошингтън с 24 точки и 6 борби.