Левски Лукойл с трудна победа в Ямбол

Отборът на Левски Лукойл постигна изключително трудна победа в двубоя си от II кръг на Националната Баскетболна Лига, след като се наложи при визитата си на Ямбол с 85:74 (22:17; 19:24; 20:17;24:16).

Патрик Рембърд вкара 19 точки за столичани, а Божидар Аврамов и Деян Иванов добавиха съответно по 16 и 15 точки за успеха.

Станислав Говедаров и Огъстин Окосун отбелязаха по 13 точки за ямболии, а Дарин Иванов се отличи с 11 точки.

Първата четвърт на мача бе изключително равностойна, като двата отбора си размениха на няколко пъти лидерската позиция. Все пак, в края на периода, възпитаниците на Константин Папазов се възползваха по-добре от шансовете си, а Маравич и Аврамов дадоха пет точки преднина на „сините“ – 22:17.

През втората част ситуацията на терена не се промени особено, като играта продължаваше да е равностойна, а разликата се движеше между седем и девет точки в полза на столичани. Все пак, в края на първото полувреме ямболии затегнаха защитата, а тройка на Е.Иванов възстанови равенството на почивката – 41:41.

През третата част гостите от Левски Лукойл отново имаха малко повече късмет, което им помогна да поведат с три точки – 61:58, като този път момчетата на Константин Папазов не позволиха изненади и в заключителната четвърт успяха да удържат натиска на съперника и да се поздравят с крайния успех – 85:74.