Шиникова се справи с германка на турнира на WTA в Люксембург

Изабелла Шиникова преодоля първия кръг на квалификациите на турнира от календара на WTA в Люксембург с награден фонд 250 000 долара. Заемащата място №270 в ранглистата на WTA българка надделя след сериозна битка над поставената под №7 в пресявките германка Тамара Корпач (№123 в света) с 6:3, 6:7 (5), 7:5. Двубоят продължи 2 часа и 19 минути, като във втория сет Шиникова сервираше за мача при 5:3, но не успя да се възползва от предимството си.

В първия сет Шиникова не допусна пробив, а самата тя реализира такъв в петия гейм. С нов пробив, този път в деветия гейм, българката сложи край на първата част. Във втория сет Шиникова на два пъти изоставаше с пробив, но успяваше веднага да го върне, а след това спечели подаването на съперничката си за 5:3. Корпач обаче направи рибрейк, изравни за 5:5 и се добра до тайбрек, който спечели със 7:5. Третият сет започна с три поредни пробива, като два от тях бяха дело на Шиникова. Българката поведе с 3:1, но допусна изравняване на резултата при 3:3. Последва нов пробив и аванс от 5:3 за нашето момиче, но както и в първия сет, Корпач изравни за 5:5. В 11-ия гейм Шиникова направи поредния брейк в мача, но той се оказа и последен. Със своя сервис българката най-сетне прекърши германската си съперничка и се класира за следващата фаза.

Във втория кръг на квалификациите Шиникова ще играе с американката Варвара Лепченко, която надигра 40-годишната швейцарка Пати Шнидер с 6:4, 6:2.

Снимка: Иван Йочев, Sportal.bg