Академик (София) с втора поредна победа

Отборът на Академик (София) продължава с отличното си представяне от началото на сезон 2018/19 в Националната Баскетболна Лига, след като тази вечер момчетата на Георги Давидов спечелиха при визитата си на Черно море Тича (Варна) с 92:78 (29:15; 21:25; 25:12; 17:26) в среща от II кръг на родното първенство.

Най-резултатен за победителите беше Николай Грозев с 24 точки, Цветомир Чернокожев и Андрей Иванов добавиха съответно по 15 и 14 точки, а Александър Илиев и Красимир Димитров приключиха с по 13 точки.

Мартин Коцев и Велислав Гълъбов бяха най-резултатни за варненци и приключиха с по 15 точки.

Възпитаниците на Георги Давидов стояха по-добре на терена в първите минути на двубоя и напълно закономерно започнаха да трупат разлика в своя полза, която достигна до 14 точки след първите десет минути – 29:15.

„Моряците“ се активизираха през втората четвърт, като видимо подобриха играта си в защита и нападение, което им помогна да намалят пасива си до седем точки в края на първото полувреме, но пет секунди преди почивката столичните „студенти“ нанесоха нов удар след тройка на Илиев и Академик приключи с десет точки преднина след 20 минути игра – 50:40.

Гостите решиха окончателно изхода на двубоя в своя полза през третата четвърт, когато доминираха напълно и стигнаха до най-голямата разлика в своя полза от началото на мача – 75:52 след 30 минути игра, като в последната четвърт двубоят просто се доиграваше, а последния съдийски сигнал прозвуча при 92:78 в полза на Академик (София).

СТАТИСТИКА ОТ ЧЕРНО МОРЕ ТИЧА – АКАДЕМИК (СОФИЯ)