Янакиев и Влаар отпаднаха във втория кръг на турнир в Холандия

Мъжката двойка Димитър Янакиев и Алекс Влаар изигра страхотен мач, но загуби във втория кръг на международния турнир по бадминтон от сериите Супер 100 в Алмере (Холандия) с награден фонд 75 хиляди долара.

Българите отстъпиха късно снощи пред четвъртите поставени Йонас Ралфи Янсен и Джош Цурвоне (Германия) с 21:19, 10:21, 19:21 за 50 минути.

Двубоят беше много равностоен. Янакиев и Влаар спечелиха последните две точки по пътя си към успеха в първата част. Германците доминираха във втория гейм и изравниха резултата. В третата част се игра точка за точка, но след 19:19 българките не издържаха, загубиха следващите две точки, а с това и мача.

Така единствено номер 1 в схемата на двойки жени Габриела Стоева и Стефани Стоева продължават българското участие на турнира. Сестрите ще играят късно тази вечер на четвъртфиналите срещу петите поставени Кристен Цай и Рейчъл Хондеpич от Канада.