Терзийска бие и на двойки

Българката Джулия Терзийска се класира за полуфиналите на сингъл и за финала на двойки на турнира по тенис на твърди кортове в Лагос (Нигерия) с награден фонд 25 хиляди долара. Осмата в схемата Терзийска спечели срещу квалификантката Сузане Челик (Швеция) с 3:6, 7:6 (3), 6:1 за малко повече от два част игра. Българката загуби първия сет, но взе втория след тайбрек и изравни резултата. В третата част Терзийска доминираше, спечели шест поредни гейма и стигна до крайния успех.

С победата 22-годишната софиянка заработи 18 точки за световната ранглиста и 1144 долара.

Следващата съперничка на българката е поставената под номер 6 Пранджала Ядлапали (Индия).

На двойки поставените под номер 2 Терзийска и Розали ван дер Хук (Холандия) елиминираха на полуфиналите третите в схемата Естел Касино (Франция) и Мария Хосе Портийо Рамирес (Мексико) с 6:1, 1:0 и отказ на съперничките им след 25 минути игра.

На финала утре Терзийска и Ван Дер Хук ще играят срещу Мерел Худт и Ноа Лаув А Фонг (Холандия).