Джокович взе сет на нула по пътя към 1/4-финалите в Шанхай

Трикратният шампион Новак Джокович (Сърбия) се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис от сериите "Мастърс" в Шанхай с награден фонд 7 милиона долара.

Поставеният под номер 2 Джокович се наложи над 16-ия в схемата Марко Чекинато с 6:4, 6:0 и взе реванш за загубата от италианеца на "Ролан Гарос" през юни.

Двубоят започна равностойно, но след 3:3 белградчанинът взе девет от следващите десет гейма, за да триумфира след 69 минути игра.

Така той записа 15-а поредна победа в Тура, а следващият му съперник ще бъде номер 7 Кевин Андерсън (Южна Африка), който елиминира десетия поставен Стефанос Циципас (Гърция) с 6:4, 7:6(1).

Джокович ще измести Роджър Федерер от второто място в световната ранглиста, ако достигне до финала в Шанхай. Ако пък спечели 32-а титла в сериите "Мастърс", той ще се доближи само на 35 точки от лидера в класацията на АТР Рафаел Надал (Испания).
През този сезон Джокович вече триумфира на Откритите първенства на Великобритания и на САЩ.

Номер 4 Александър Зверев (Германия) нямаше особени проблеми и също продължава напред след успех над австралиеца Алекс дьо Мино с 6:1, 6:4. На четвъртфиалите Зверев ще играе срещу 11-ия поставен Кайл Едмънд (Великобритания), който се справи с Николас Хари (Чили) със 7:6(5), 6:3.