Мъжката ни двойка се класира за втория кръг в Холандия

Мъжката двойка Димитър Янакиев и Алекс Влаар се класира за втория кръг на международния турнир по бадминтон от сериите Супер 100 в Алмере (Холандия) с награден фонд 75 хиляди долара.

Българите изиграха страхотен мач и победиха Васанта Кумар Раганатха и Ашит Сурия (Индия) с 21:18, 22:24, 21:17 за 46 минути. Срещата беше последна в програмата на вчерашния ден на турнира и завърши близо два часа след полунощ българско време.

Във втория кръг Янакиев и Влаар ще играят срещу четвъртите поставени Йонас Ралфи Янсен и Джош Цурвонне (Германия).

По-късно днес и номер 1 в схемата на двойки жени Габриела Стоева и Стефани Стоева излизат във втория кръг срещу представителките на домакините Милу Лугтерс и Алиса Тиртосентоно.