Томова се срина и загуби за 52 минути

Първата ни ракета при дамите Виктория Томова загуби с 1:6, 0:6 от словачката Кристина Кучова в мач от втория кръг на турнира в Хонконг с награден фонд 750 000 долара. Двубоят трябваше да се изиграе сутринта, но дъждът обърка програмата за деня и забави срещата. В първия кръг 317-ата в ранглистата на WTA в момента Кучова изненадващо елиминира латвийката Альона Остапенко, а днес отнесе Томова за 52 минути, въпреки че българката пропусна много точки за пробив в хода на двубоя и срещата можеше да се развие и по различен начин.  Софиянката бе спечелила единствения мач между двете преди днешната им среща (6:3, 6:1 на състезание на ITF в Добрич през 2013 година), но сега 28-годишната словачка се поздрави с победа с убедителен резултат и се класира за 1:4-финалите.

В първия гейм в мача сервираше Томова и българката, "щастлива губеща" от квалификациите, обърна резултата от 0:30, за да вземе откриващото си подаване. Веднага след това 23-годишната софиянка пропусна златен шанс, тъй като имаше 3 поредни геймбола при 0:40, но с 5 поредни точки словачката измъкна гейма - 1:1. Първата почивка в срещата дойде при аванс от 2:1 с пробив за Кучова, след като Томова не успя да се спаси от 0:40, въпреки че отрази първия брейкпойнт, но при втория словачката направи завършващ удар по правата.

Томова имаше две поредни точки за рибрейк в четвъртия гейм, но не се възползва и Кучова поведе с 3:1. Нещата продължаваха да се развиват лошо за най-добрата ни тенисистка - словачката реализира нови пробиви и взе първия сет с 6:1.

И във втория сет нещата не се получаваха за Томова. Тя първо пропиля два брейкпойнта на старта на частта, веднага след това допусна пробив, а Кучова го затвърди за аванс от 3:0, въпреки че отново трябваше да отразява брейкпойнт. Словачката играеше освободено, печелеше точка след точка, а българката нямаше отговор и преднината на Кучова бързо стана 5:0. Последва 11-и пореден гейм за Кучова и словачката сложи точка на спора, показвайки, че неслучайно е елиминирала в първия кръг шампионката на “Ролан Гарос” за 2017 година Альона Остапенко.