“Сините” вдигат Паулиньо за Лудогорец

Лекарският щаб на Левски ще успее да вдигне Паулиньо за гостуването на Лудогорец. Мачът с “орлите” е веднага след паузата в първенството заради участието на националния отбор в Лигата на нациите. “Сините” влизат в него като лидер в класирането, с две точки аванс пред разградчани.

Паулиньо напусна принудително мача със Славия (2:0). Треньорът Славиша Стоянович смени бразилското крило на почивката, като на негово място пусна офанзивния халф Богдан Вашчук. Това наложи вътрешна рокада по състава и Габриел Обертан бе преместен на левия фланг на атаката.

93 Левски - Славия

Паулиньо има проблеми в областта на адукторите. Преди двубоя с “белите” на него са му били поставени инжекции, за да може да играе. Болките обаче са се появили по време на срещата и от спортно-техническия щаб на “сините” са решили да не рискуват и да го заменят, за да не се стигне до усложняване на контузията.

През тази седмица бразилецът ще получи пълна почивка, а от медицинския екип са убедени, че той ще бъде на разположение на Славиша Стоянович за мача в Разград. През този сезон Паулиньо е преследван от травми. Той е бил на терена в 7 мача, като още не е успял да се разпише. През пролетта той вкара 8 гола в 15 шампионатни срещи.