Далас взе реванш от Фили, силен мач за Дончич

Далас надви Филаделфия и така взе реванш от този съперник за поражението в Шанхай преди дни. Маверикс спечелиха със 115:112 срещу Сиксърс, като срещата отново бе на китайска земя, но този път в друг град - Шенжен.

Лука Дончич изигра силен мач за тексасци и завърши като най-резултатен при победата. Словенският тийнейджър получи 26 игрови минути, започвайки като титулярен пойнт гард в петицата на Рик Карлайл и приключи с 15 точки, 5 асистенции, 4 борби и 4 грешки. Бившият играч на Реал (Мадрид) се отчете с 60% успеваемост от тройката - 3/5.

Джей Джей Бареа се включи добре от пейката с 14 точки, докато Денис Смит-младши и Дуайт Паул добавиха по 10 точки.

Джоел Ембийд бе над всички за Фили и се отличи с 29 точки, 7 борби, 4 асистенции и 2 отнети топки за 28 минути игра. Робърт Ковингтън реализира 18 точки, а Бен Симънс завърши с 10 точки, 9 борби, 6 асистенции, 2 чадъра, 1 отнета топка, но и цели 7 грешки.