Ботев повали Вихър в Луковит

Ботев (Луковит) победи с 3:0 гостуващия му Вихър (Славяново). Двубоят е от деветия кръг на Северозападна Трета лига. Първото полувреме не предвещаваше подобен край. Гостите имаха предимство във владеенето на топката, създадоха и ситуации пред вратата на съперника. Иван Иванов, Светлин Златарев и Славей Байрактаров не успяха да оползотворят поне една от тях. Александър Асенов пък бе автор на единствения пропуск за Ботев.

През второто полувреме домакините наказаха грешките на съперника. Четвърт час след началото му, Асенов центрира, но топката спря в мрежата на Вихър. В 70-ата минута Милен Тонев стреля, славяновския страж изби, но при добавката на Едис Селимински бе безпомощен. Малко след това Тонев направи победата на луковиския тим класическа не без помощта на Светослав Кръстев от гостите.