Чавдар Костов с добър мач при победа на Работнички

Отборът на Работнички, в който играе Чавдар Костов, започна с победа новия сезон в мъжкото баскетболно първенство на Македония. Шампионът от миналия сезон разгроми Охрид с 94:44 като гост в мач от първия кръг. Българският национал беше сред най-добрите за Работнички и се отличи с 12 точки, 4 борби и 5 асистенции за 23 минути.

Станимир Маринов изигра добър мач при победата на Клуж срещу Питещ с 80:76 в среща от първия кръг на румънското първенство. 193-сантиметровият гард игра 21 минути като титуляр за победителите и се отчете със 7 точки, 6 борби, 2 асистенции и 2 откраднати топки.

Капошвари, с българина Иван Лилов в състава си, допусна първа загуба в унгарското първенство. Тимът претърпя домакинско поражение от Сегед с 63:82 в мач от втория кръг. Лилов изигра добър мач и записа 11 точки, 2 борби и 2 асистенции за 33 минути.

В английското женско първенство Диана Войнова игра близо 31 минути при загубата на Баркинг Аби от Каледония Прайд с 69:75 в мач от втория кръг. Българката беше най-резултатна за своя тим с 19 точки и добави към статистиката си 7 борби и 6 асистенции.

Отборът на Санга Милано, с българката Габриела Костова, допусна втора поредна загуба в Италия. Тимът отстъпи пред Каругате с 56:61 като гост в двубой от втория кръг в Серия А2. Българката баскетболистка игра 28 минути и се отчете с 5 точки, 9 борби, 1 асистенция и 2 отнети топки.