Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Лаказет поведе Арсенал към девета поредна победа, разгром и място в топ 4 (видео)

Арсенал постигна девета поредна победа във всички турнири, след като надделя с 5:1 над Фулъм на "Крейвън Котидж" в лондонското дерби от осмия кръг на Премиър лийг. Успехът е шести пореден за "артилеристите" в шампионата, като благодарение на него тимът се изкачи на трето място във временното класиране с по-добра голова разлика от Тотнъм и мач повече от Челси, който играе по-късно днес. Александре Лаказет (29', 49') вкара два гола за Арсенал, а между тези попадения се разписа Андре Шюрле (44'). Аарън Рамзи (67') и Пиер-Емерик Обамеянг (79', 90') довършиха Фулъм.

Славиша Йоканович беше направил две промени в стартовия си състав. Сайръс Кристи и Максим Льо Маршан започнаха вместо контузените Тимъти Фосу-Менса и Джо Брайън. Александър Митрович водеше атаката на домакините.

Унай Емери бе предприел доста повече ротации - четири на брой. Бернд Лено стартира на вратата за първи път в Премиър лийг. Хенрих Мхитарян, Алекс Иуоби и Дани Уелбек също бяха титуляри. Пиер-Емерик Обамеянг, който бе болен през седмицата, и Аарън Рамзи бяха оставени на скамейката за началото, но се появиха през второто полувреме. Месут Йозил дори не бе групата на Арсенал за днес. Гранит Джака изведе отбора с капитанската лента.

В третата минута Белерин и Торейра сгрешиха в отбрана, което даде шанс на Вието да стреля от границата на наказателното поле. Получи се рикошет, но това не попречи на Лено да се намеси добре и да избие.
В 23-тата минута Уелбек и Иуоби комбинираха добре отляво, след което първият центрира в наказателното поле към Лаказет, но Льо Маршан се намеси много добре в защита и пресече.
Шест минути след това Арсенал стигна до гол. Лаказет се пребори в центъра след едно дълго подаване, след което пусна към Иуоби, който продължи към Монреал. Левият бек намери отново Лаказет, вече в наказателното поле. Нападателят се обърна добре и стреля в ъгъла.
Само три минути след това Мхитарян можеше да удвои, след като засече центриране на Уелбек, но Бетинели спаси на самата голлиния.
Минута преди края на първата част Монреал сгреши едно подаване в собствената си половина, подарявайки топката на Ангиса, който намери Вието. Аржентинецът хитро изведе Шюрле, който технично копна топката - 1:1.
Минута по-късно стражът на Фулъм обаче не успя да се намеси при един страхотен изстрел на Лаказет от около 25 метра - 1:2.
В 67-ата минута гостите организираха изключителна контраатака, завършена по перфектен начин от Аарън Рамзи, който се появи в игра секунди преди това. Уелсецът засече с пета центриране на Мхитарян отляво. Топката чукна далечната греда и влезе във вратата на Бетинели за трети път. "Топчиите" обаче не спряха дотук. Белерин центрира отдясно към Обамеянг, който си пое топката в наказателното поле с десния крак, обърна се и стреля с левия в далечния ъгъл. В добавеното време Лаказет отбеляза втория си гол в мача, след като получи извеждащо подаване от Рамзи и стреля в ъгъла.
Арсенал е на трето място във временното класиране с еднакъв точков актив с Тотнъм (18), но с по-добра голова разлика от "шпорите". Челси има 17 точки, но по-късно днес може да изпревари двата си лондонско съперника.