Лукаку: Моуриньо изглеждаше доволен

Белгийският нападател на Манчестър Юнайтед Ромелу Лукаку беше радостен след победата с 3:2 над Нюкасъл в осмия кръг на Премиър лийг. Юнайтед губеше с 0:2, но в последните 20 минути на мача успя да обърне съперника и да свали напрежението от мениджъра Жозе Моуриньо, за чиято смяна открито се спекулира от медиите на Острова. Впечатлението на Лукаку от Моуриньо след мача е, че той се е поуспокоил, макар и да не е говорил много в съблекалнята.
“Не трябва постоянно да се фокусираме върху треньора. Той ни дава насоки за мача и ако не ги спазваме, имаме проблеми. Длъжни сме да играем по-добре. Не знам какво излиза по медиите, тъй като не чета нищо от световното първенство насам. Победихме Нюкасъл, а сега ни предстои пауза в шампионата. След това се задават нови два мача. Надявам се резултатът от тази вечер да ни помогне. Радвам се за победата, но сами си причинихме това напрежение без причина. През второто полувреме демонстрирахме качествата, които ни липсваха през първото. Всяко положение на Нюкасъл беше голово. Беше ни трудно, но след почивката повярвахме в себе си”, каза белгиецът.

Доволен от Юнайтед е и легендата на клуба Пол Скоулс.

“Това беше съвсем различен отбор. Всички играчи искаха да отбележат и да победят. Жозе Моуриньо направи точните смени, но трябва да е по-активен по време на мачовете и да предава страстта си и на отбора на терена”, каза Скоулс.