Хитрино спъна Спартак (Варна) след голяма драма и няколко обрата

Отборите на Хитрино и Спартак (Варна) завършиха 3:3 в драматичен и зрелищен мач от VII кръг на Трета лига – Североизточна аматьорска група. Срещата се игра на градския стадион „Панайот Волов“ в Шумен и беше наблюдавана от близо 600 зрители – 1/3 от които от град Варна.

Мачът започна много добре за Спартак (Варна). С много движение по зеления терен те владееха играта и съвсем закономерно взеха солидна преднина. В 8-ата минута Ивайло Русев от много малък ъгъл изненада вратаря на Хитрино Румен Стоянов и откри резултата - 0:1. Три-четири минути след това Илиян Неделчев удвои преднината на варненци – 0:2.

Въпреки негативния резултат символичните домакини от Хитрино не преклониха глава и в 33-ата минута върнаха едно попадение, реализирано от капитана Христо Александров след асистенция на новопривлечения от дубъла на Лудогорец (Разград) Мехмед Сабри. До края на първата част пропуски направиха още Ивелин Василев, Мехмед Сабри и Христо Александров. В 44-ата минута Илиян Неделчев остана сам срещу вратаря Румен Стоянов но шутираната топка премина на сантиметри от вратата на Хитрино. В края на полувремето Даниел Желев (Хитрино) получи тежка контузия, но въпреки това продължи мача.

През втората част двата отбора отново заиграха на бързи обороти. Заредиха се не една и две атаки към двете врати, някои от които доста бързи и опасни за вратарите. В 55-ата минута вратаря на Спартак (Варна), след единоборство с нападател на Хитрино, получи тежка контузия и беше изведен от игралното поле на носилка. На неговото място в игра влезе юношата Калин Дяков. Пет минути по-късно след бърза контра атака  на Хитрино в стрелкова позиция в наказателното поле на гостите беше изведен Мехмед Сабри. От аут линията той подаде на съотборника си Ивелин Василев, който възстанови равенството – 2:2.

В 89-ата минута Мехмед Сабри се възползва от грешка на централния защитник на варненци Милен Николов и изведе тима отново напред 3:2. В ответната атака обаче Спартак (Варна) стигна до равенството 3:3 след шут на Десислав Дяков и рикошет на топката в защитник на Хитрино.

В даденото от главния съдия Ивелин Занев от Русе четири минутно продължение двата отбора се опитаха да променят резултата в своя полза, но до отбелязването на нови голове не се стигна и мача завърши без победител 3:3.

автор: Салим Салих