Академик нокаутира Ямбол

Младата селекция на Академик (София) буквално нокаутира Ямбол в първата среща и за двата отбора от новия сезон в НБЛ. Тимът от Правец спечели категорично срещу далеч по-опитния си съперник - 92:66 у дома, а победата бе изкована след изключително стабилно второ полувреме.

Мачът бе наистина равностоен преди почивката, като разликата в полза на Ямбол идваше най-вече от доминацията на Огъстин Окосун в подкошието. След едно полувреме игра резултатът бе 43:44 в полза на ямболии, но през втората половина нещата се обърнаха в съвсем различна посока.

Играчите на Георги Давидов заиграха изключително стабилно в защита, като в третата част допуснаха едва 9 точки в коша си, повеждайки с 13 точки след нейния край - 66:53. Те довършиха започнатото в оставащите 10 минути и заслужено триумфираха с 92:66.

Александър Илиев вкара 18 точки за Академик, докато Цветомир Чернокожев приключи с 16 и 8 борби. Николай Грозев с 15 и Николай Николов с 14 допълниха карето топреализатори за домакините.

Огъстин Окосун бе над всички за Ямбол със своите 26 точки.

АКАДЕМИК (СОФИЯ) - ЯМБОЛ 92:66 (22:19, 21:25, 23:9, 26:13)

АКАДЕМИК (СОФИЯ): Димитров, Грозев, Николов, Иванов, Чернокожев

ЯМБОЛ: Говедаров, Иванов, Ивков, Петков, Окосун