Юнайтед бе в нокдаун, но Моуриньо получи подкрепата на играчите, които се вдигнаха за голям обрат (видео)

Манчестър Юнайтед сложи край на негативната си серия от четири поредни мача без победа, след като стигна до запомнящ се обрат с 3:2 срещу Нюкасъл на "Олд Трафорд". "Свраките" поведоха с два гола още в първите 10 минути чрез Кенеди (7') и Йошинори Муто (10'). През второто полувреме обаче "червените дяволи" се вдигнаха на щурм и се добраха до победата след голове на Хуан Мата (70'), Антони Марсиал (76') и Алексис Санчес (90').

Жозе Моуриньо, за когото се носеше слух, че може да бъде уволнен още този уикенд, бе направил две промени в сравнение с мача с Уест Хам преди седмица. Ерик Байи започна в центъра на отбраната вместо Виктор Линдельоф. Маркъс Рашфорд също стартира като титуляр, докато Фелаини беше оставен на скамейката, където бе и Алексис Санчес. Ашли Йънг се завърна, след като пропусна двубоя с Валенсия, като днес той изведе тима с капитанската лента. Антонио Валенсия, Фил Джоунс и Диого Далот дори не бяха в групата за днес.
Рафаел Бенитес не можеше да използва Хосе Саломон Рондон, който е контузен. Федерико Фернандес обаче се завърна сред титулярите на Нюкасъл.
Началото отново бе шокиращо за феновете на Юнайтед, като до десетата минути Нюкасъл вече имаше преднина от два гола. В седмата гостите изпълниха бързо тъч в половината на "червените дяволи", отбраната на Юнайтед не се организира, а Перес намери Кенеди, който се справи със Смолинг и Йънг и стреля в ъгъла.
В 10-ата минута преднината на гостите бе удвоена. Защитата на "червените дяволи" пак бе подредена много лошо. Отново след тъч и последвало разиграване топката стигна до Муто, срещу който бе останал само Йънг. Японецът се обърна и простреля Де Хеа от десетина метра.
Жозе Моуриньо бе изключително ядосан на своите футболисти след тези две попадения и начина, по който бяха допуснати. Португалецът реши да направи ранна промяна, като извади Байи, който бе заменен от Хуан Мата.
Малко преди това Де Хеа изби нов опасен удар на Шелви.

Юнайтед натисна в търсене на бърза реакция, но "свраките" бяха много опасни на контраатака. В 22-рата минута Рашфорд пропусна първата добра ситуация за домакините, след като засече отблизо с глава центриране отдясно, но топката премина встрани от вратата.
В 34-тата минута резултатът трябваше да стане 3:0 в ползва на Нюкасъл. Смолинг изчисти лошо едно центриране от свободен удар, топката бе върната с глава от Кенеди, а Муто засече от три-четири метра, но Де Хеа успя да спаси.
В 40-ата минута поредният свободен удар в полза на гостите бе изпълнен от Шелви, след което топката срещна ръката на Йънг, който бе част от стената. "Свраките" поискаха дузпа, но главният рефер не само не отсъди такава, но даде аут.
В самия край на полувремето и домакините имаха претенции за наказателен удар след игра с ръка на Муто в наказателното поле, но и тук сигнал не последва.
В 51-вата минута Юнайтед пропусна страхотна възможност. Фелаини свали добре едно центриране от корнер към Погба, който стреля от 25 метра. Получи се рикошет, но Дубравка успя да избие. Топката стигна до Матич, който от три метра стреля над вратата.

Натискът на домакините продължи и в следващите минути неточни удари отправиха Мата и Рашфорд.
В 60-ата минута Шелви намери Кенеди отляво, но изстрелът на бразилецът премина на сантиметри над напречната греда.
20 минути преди края Хуан Мата върна надеждите на домакините, след като изпълни много добре пряк свободен удар за 1:2. За испанецът това бе втори гол през този сезон.
Няколко минути след това домакините пропуснаха последователно две чудесни възможности да изравнят. Всъщност Дубравка направи страхотни спасявания след удари на Фелаини и Смолинг. В 76-ата минута Марсиал свали с глава към Погба, който му върна много добре, а нападателят стреля в ъгъла за 2:2.
Само две минути след това Диаме можеше отново да изведе Нюкасъл напред, след като бе изпуснат и от малкото наказателно поле стреля с глава, но не успя да намери добре топката и Ромелу Лукаку изчисти от голлинията.
В последната минута Юнайтед стигна до пълен обрат. Домакините търпеливо организираха продължителна атака. Погба намери Йънг отдясно, а капитанът на отбора центрира към далечната греда, където появилият се като резерва Алексис Санчес засече за крайното 3:2.

С този успех Юнайтед се изкачи до осмо място с актив от 13 точки. Нюкасъл остава само с две, което отрежда на отбора предпоследната позиция във временното класиране на Премиър лийг.