Първата победа на Хановер изпрати Щутгарт на дъното

Тимът на Хановер 96 надви с 3:1 у дома Щутгарт в мач от 7-ия кръг на германското първенство и се поздрави с първа победа за сезона в Бундеслигата. Боби Уууд отбеляза два гола с глава (30, 45+1), а третото попадение бе дело на Ихлас Бебу (90+1). За гостите пък точен бе Марио Гомес (50). След този успех Хановер заема 16-о място в класирането с 5 точки. Щутгарт пък вече е на последната 18-а позиция, също с 5 точки, но по-лоша голова разлика.

В 30-ата минута Миико Алборноз центрира отляво и американецът Боби Уууд с блестящ удар с глава опъна мрежата зад безпомощния страж на Щутгарт Рон-Роберт Цийлер.

В последните секунди на първата част Хановер отбеляза втори гол, който бе почти близнак на първия. Негов автор отново стана Боби Ууд. Американският нападател заби топката в противниковата врата с глава след атака отляво на домакините и чудесно центриране на Алборноз.

Пет минути след паузата Марио Гомес вдъхна надежда на гостите от Щутгарт. Опитният нападател получи топката в наказателното поле на Хановер и с удар от близко разстояние не пропусна да реализира попадение.

В следващите минути първо Ууд пропусна прекрасен шанс да оформи хеттрик, а почти веднага след това вратарят на Хановер направи много добро и важно спасяване след удар на Даниел Дидави.

Четвърт час след почивката изглеждаше, че играч на Хановер е извършил нарушение срещу откъснал се напред играч на Щутгарт в наказателното поле на домакините, но дузпа не бе отсъдена в тази ситуация.

В 75-ата минута Цийлер попречи на Ууд да отбележи трети гол с глава в мача, а веднага след това американският нападател бе сменен.

В първата минута на добавеното време бившият страж на Хановер Цийлер за трети път в мача трябваше да извади топката от мрежата си. Ихлас Бебу бе автор на последния гол в двубоя, с което сложи точка на спора.