Маркес отне полпозишъна от Роси в Тайланд за едва 0.011 сек

Лидерът в генералното класиране на MotoGP Марк Маркес спечели първата квалификаиця в Тайланд от MotoGP. Пилотът на Honda трябваше да премине през Q1 и така стана първият пилот, спечелил полпозишън, след като му се е наложило да премине и през двете квалификационни сесии. Испанецът бе принуден да вземе участие в Q1 не заради липса на скорост, а заради грешка и катастрофа на финала на третата тренировка. В крайна сметка Марк спечели четвъртия си полпозишън за сезон 2018.

Пилотът на Yamaha Валентино Роси успя да си гарантира старт от предна позиция с второто си място. Доктора остана на едва 11 хилядни зад Маркес. Трети на тайландската писта "Чанг" ще се нареди Андреа Довициозо с Ducati.

От Q1 към Q2 продължиха Маркес и пилотът на Suzuki Алекс Ринс, които още от първите минути на сесията записваха отлични обиколки.

Във втората квалификация Маркес водеше за по-голямата част, като две минути преди финала Валентино зае челното място. Това продължи кратко и Марк отново записа по-бърза обиколка. Довициозо, Кръчлоу (сателитна Honda) и Андреа Яноне (Suzuki) започнаха последните си обиколки много обещаващо, но в последните два сектора загубиха време.

Зад водещото трио утре ще стартират съотборникът на Доктора - Маверик Винялес, Кръчлоу, Яноне и съотборникът на Маркес - Дани Педроса.

Състезанието за ГП на Тайланд започва в неделя, 10:00 ч. българско време.