Без българки на полуфиналите в Созопол

Юлия Стаматова и Габриела Михайлова загубиха днешните си четвъртфинални срещи на международния турнир по тенис за жени "Созопол Санта Марина Къп" с награден фонд 15 000 долара. Така без българско участие остават полуфиналите на турнира, който продължава до неделя на Тенис център "Санта Марина" в Созопол и е от календара на Международната федерация по тенис (ITF).

Поставената под №1 в основната схема Юлия Стаматова загуби от 17-годишната турска състезателка Илай Йорюк с 6:2 1:6 4:6. В първия сет българката демонстрира много добър тенис, но не успя да продължи в същия стил и допусна пълен обрат в продължилия 2 часа и 18 минути двубой. Това бе четвърта среща между двете тенисистки, като три от тях са играни в Созопол, а резултатът вече е равен – 2:2 победи.

През миналата седмица Илай Йорюк участва и в международния турнир за юноши и девойки до 18 години от календара на ITF, който се проведе на Тенис център "Санта Марина". Тогава тя достигна до финала, където загуби от 14-годишната българска надежда Денислава Глушкова. Сега Йорюк ще спори за място във финала на турнира за жени срещу Франциска Комер (Германия). Тя отстрани в най-дълго продължилия днешен мач, въпреки че бе в два сета, румънката Оана Смаранда Корнеану със 7:5 7:6(3).

Другата българска представителка в четвъртфиналите Габриела Михайлова отпадна с 1:6 4:6 срещу №4 в схемата Анна Уколова (Русия). Резултатът не показва реалното съотношение на силите и Михайлова бе равностойна на по-предно класираната си противничка, но не успяваше да вземе решаващите точки. Уколова ще играе на полуфинал срещу основната фаворитка за титлата в Созопол Андрея Крачун, която разгроми днес сънародничката си Оана Гаврила с 6:2 6:0.

Рускините Алина Силич и Анна Уколова пък станаха шампионки на двойки на турнира "Созопол Санта Марина Къп". Във финала днес те победиха категорично румънките Габриела Дука и Мария Виктория Негоита с 6:3 6:1. Призьорките бяха наградени от изпълнителния директор на "FPI Hotels & Resorts" Никола Петков.