Везенков и Олимпиакос с победа в турнира за Купата на Гърция

Везенков и Олимпиакос с победа  в турнира за Купата на Гърция

Българският национал Александър Везенков игра 18:51 минути като резерва при победата на Олимпиакос срещу Холаргос с 85:70 (19:14, 23:18, 28:16, 15:22) в среща от турнира за Купата на България по баскетбол за мъже.

Везенков се отличи с 4 точки, 5 борби, 2 асистенции и 1 отнета топка. Най-резултатен за Олимпиакос беше Йоргос Приндезис с 18 точки.

На 7 октомври Олимпиакос стартира сезона в гръцкото баскетболно първенство отново срещу Холаргос.

Алекс Симеонов дебютира в исландското първенство. Българинът игра за новия си отбор Валур при загубата от Хаукар с 88:95 като домакин в мач от първия кръг на шампионат.

Симеонов беше титуляр и за 25 минути завърши с 18 точки, 7 борби, 3 асистенции и 2 чадъра.