Наркоман улови тъчдаун пас №500 на Брейди

Том Брейди стана третият куотърбек в историята на НФЛ с 500 тъчдаун паса. Звездата на Ню Инглънд се присъедини към Пейтън Менинг и Брет Фарв в средата на четвъртата част при победата с 38:24 срещу Индианаполис. А да влезе в историята му помогна…наркоман.

Джош Гордън улови историческия пас, отбелязвайки първия си тъчдаун с екипа на „патриотите”. Натирен от Кливлънд след като се появи друсан на тренировка уайд рисийвърът свърза завинаги името си това на Брейди, надскачайки двама защитници на Индианаполис в ендзоната на гостите.

„Джош направи великолепно отиграване. Това доказва колко бързо спечели доверието ми”, коментира Брейди (34 от 44 за 341 ярда, три тъчдауна и два интерсепшъна), хвърлил четири топки по посока на Гордън в хода на мача.

С победата Ню Инглънд (3-2) се отдалечиха от дъното в АФК Изток. Нещо повече – „патриотите” могат да завършат седмицата като водачи в дивизията, ако Маями (3-1) загуби гостуването на Синсинати.

А що се касае до Клуб 500 следващият му член буквално чука на вратата. Дрю Брийс (496) може да се присъедини в понеделник при домакинството на Вашингтон.