Септември е областен първенец за купата на АФЛ в Пиринско

Отборът на Септември е победител в турнира за Купата на Аматьорската футболна лига в Пиринския регион. Това стана след като отборът от Симитли победи като гост Беласица след изпълнение на дузпи. В редовното време срещата завърши 1:1.

Домакините поведоха с гол още в първата минута на Александър Смилков. До края на полувремето бившият футболист на ЦСКА Орлин Орлинов удари греда за гостите, пропуски направиха и Анатоли Лулейски и Лъчезар Дафков.

Все пак 55-ата минута последният изравни за 1:1. В края на срещата Христо Петров направи уникален пропуск за гостите и мача стигна до дузпи.

Тук герой стана вратарят на Септември Илиян Узунов, който спаси 3 поредни дузпи, а Домозетски, Божинов и Костурков отбелязаха и Септември продължава напред в турнира. Той е и първият носител на този трофей през 1995-та година. Трябва да се отбележи, че Беласица игра без няколко основни футболисти, ангажирани с аматьорския национален отбор, или пък наказани.