Юношите до 17 победиха Молдова (видео+снимки)

Юношеският национален отбор по футбол до 17 години (набор 2002) победи с 3:1 Молдова в контрола среща, част от подготовката на България за европейските квалификации, които започват в края на месеца. Срещата не беше на особено високо ниво и изобилстваха неточностите, но все пак българите показаха по-висока класа и стигнаха до победа с 3:1.

53 България U17 - Молдова U17

Два гола вкара нападателят Мартин Д. Петков от Левски, който оформи победата в 83-та и 90-та минута. В 19-та десният бек Богдан Костов, също от Левски, откри резултата с пробив, след който се озова сам срещу вратаря. След това българите пропуснаха след удар с глава на Кристиян Тасков (Септември) и от фаул на капитана Станислав Шопов (Ботев Пловдив). В 59-та минута, при първия удар към вратата, Петро Попеску изравни. Това се случи след изсипана топка на дъгата и точен шут до гредата. В 81-та минута влезлият като резерва Петков удари греда, а две минути по-късно направи 2:1. Голът падна след центриране на Петър Георгиев (Лудогорец). В 90-та минута пък вратарят на молдовците сгреши при изчистване на топка и Петков преодоля единствения защитник на голлинията.

Вторият мач с молдовците е в петък от 11 часа.