Шампионът громи аржентинци в Копа Либертадорес

Шампионът на Южна Америка Гремио продължава защитата на титлата си в Копа Либертадорес. Бразилският тим разпиля с 4:0 Атлетико Тукуман в четвъртфинален реванш от турнира и с общ резултат 6:0 се класира на полуфинал. Пред пълните трибуни на "Арена ди Гремио" домакините не оставиха никакви шансове на аржентинците, които имаха нужда от чудо, след като загубиха първата среща с 0:2 пред своите фенове.

Гремио започна много активно, докато аржентинците не се бяха предали и търсеха своя шанс на контраатака. Домакините пропуснаха няколко възможности, но в 36-ата минута Луан даде аванс на тима. Голмайсторът на отбора вкара един от най-лесните си голове, като засече топката на празна врата, а попадението беше негово трето в турнира през тази кампания.

Секунди преди края на първата част всичко свърши за Атлетико, когато вратарят Лукети фаулира Алисон в наказателното поле. Съдията посочи бялата точка и даде червен картон на аржентинския страж. Халфът Сисеро реализира дузпата за 2:0, като се разписва за трети път през тази година в турнира. Попадението матира гостите, като в оставащите минути срещата се играеше на една врата.

Още преди почивката трети гол беше отменен поради засада, но след почивката автогол на Санчес направи резултата 3:0 за Гремио в 53-ата минута. Последното попадение в мача беше дело на Жаел в 90-ата минута. Резервата също се разписа от дузпа, като подобно на останалите си съотборници вкара третото си попадение в Копа Либертадорес. Тимът от Порто Алегре излиза срещу Ривър Плейт в полуфиналите.