Драма на "Ригли Фийлд": Колорадо изхвърли Чикаго Къбс от плейофите (видео)

Колорадо Рокис ще играе в дивизионните серии на Националната лига в МЛБ за първи път от 9 години. Рано тази сутрин "скалистите" преодоляха предварителното стъпало в плейофите, надделявайки драматично с 2:1 като гости на Чикаго Къбс в елиминацията между двата тима с "уайлд кард". Двубоят на ст. "Ригли Фийлд" приключи в 13-ия ининг, малко след 1 ч. след полунощ местно време, и постави рекорд по продължителност.

Най-дългите решаващи мачове в историята на плейофите във Висшата лига досега бяха 12-инингови – мач №7 от Световните серии между Вашингтон Сенатърс и Ню Йорк Джайънтс (4:3) през 1924 г. и "уайлд кард" срещата между Канзас Сити Роялс и Оукланд Атлетикс (9:8) през 2014 г.

За Рокис това беше трети мач в последните три дни, в трети различен град и в трета часова зона. В последния ден от редовния сезон в неделя Колорадо би Вашингтон Нешънълс с 12:0 у дома в Денвър (-6 часа спрямо Гринуич); в понеделник тимът бе в Лос Анджелис (-7 часа), където загуби с 2:5 тайбрека за титлата в Западната дивизия; а във вторник вече бе в Чикаго (-5 часа) за "уайлд кард" битката.

Тя бе решена в четвъртата допълнителна част с RBI-сингъл на Тони Уолтърс. С рънери на първа и трета база при 2 аута резервният кетчер на гостите изпрати топката на Кайл Хендрикс (L 0-1) по земя в централния аутфилд и даде широк коридор към хоума на Тревър Стори за ужас на над 40 000 фенове по трибуните. В затварянето на 13-ия те видяха само как Скот Оберг (W 1-0) прави три страйкаута и приключва мача с общо четири последователни пончета, след като пое хълма за последния аут в 12-ия ининг.

Редовните 9 части свършиха при резултат 1:1, след като домакините успяха да изравнят в 8-ия. "Скалистите" поведоха още в 1-вия ининг чрез саможертвен флай на Нолан Аренадо, а "мечетата" успяха да реализират заветната точка в предпоследната си атака. При 2 аута Антъни Ризо влезе на база с единичен хит, сменилият го пинч-рънер Терънс Гор открадна втора и оттам отбеляза при последвалия RBI-дабъл на Хавиер Баес.

"Ние просто не се предадохме – коментира героят на Колорадо Тони Уолтърс. – Цял сезон ни се налага да печелим, като обръщаме резултата. Този път ние изпуснахме преднината в края, но издържахме и пак взехме мача. Много сме щастливи, че продължаваме напред. Надявам се, че ще играем по същия начин, защото ни чака много труден съперник."

Добрата новина за Рокис е, че отборът няма да пътува много, а и ще има един ден за почивка. От четвъртък играчите на мениджъра Бъд Блек влизат в серия "3 от 5" срещу шампиона в Централната дивизия Милуоки Бруърс. Първите две срещи са на ст. "Милър Парк" в Милуоки – само на 150 км от Чикаго по западния бряг на езерото Мичиган. След това Колорадо се прибира у дома за поне един мач на ст. "Куурс Фийлд" в Денвър.

За последен път Колорадо Рокис игра в дивизионните серии на НЛ през 2009 г., когато отстъпи в 4 мача преди бъдещия участник в Световните серии Филаделфия Филис. Оттогава единствената поява на тима в плейофите беше миналогодишната загуба с 8:11 в "уайлд кард" елиминацията срещу Аризона Дайъмъндбекс.