Трето поредно равенство за Селта (видео)

Селта изпусна победата срещу гостуващия Хетафе, а с това и възможността да се доближи само на 2 точки до водача в Ла Лига Барселона. Бившият тим на Любослав Пенев направи 1:1 у дома с Хетафе, след като водеше с гол на Максимилиано Гомес, но Хайме Мата в 78-ата минута донесе равенството на гостите от мадридското предградие.

Вратарят на Хетафе Давид Сория сътвори голяма глупост в 33-ата минута. Той тръгна да улавя топката след пас от собствената половина към Макси Гомес, който го изпревари и с глава откри в полза на галисийци.Малко след гола домакините претендираха за дузпа, но реферът подмина протестите им. През второто попадение футболистите на Хетафе се активизираха и в 78-ата минута хубава атака по левия фланг завърши с подаване към Мата, обръщане и точен удар, който не остави шансове на Серхио Алварес.

Селта е на 8-о място с 10 точки, а Хетафе е на 9-а позиция с точка по-малко.