Куалярела вдъхнови Сампдория за важен обрат (видео)

Ветеранът Фабио Куалярела се отличи с две асистенции, а Сампдория направи обрат срещу СПАЛ и се наложи с 2:1, за да сложи край на серията си от три мача без победа. Алберто Палоски откри за гостите в 21-ата минута, но попадения на Карол Линети и Грегоар Дефрел зарадваха феновете на "Луиджи Ферарис".

Самп вече е на 8-о място в класирането с 11 точки, а СПАЛ е 13-и с 9 точки след третата си поредна загуба.Наставникът на домакините Марко Джампаоло остави на пейката Гастон Рамирес за сметка на Денис Прает, а на вратата застана Емил Аудеро, който носи вина за гола на СПАЛ.

Гостите започнаха в предни позиции с Палоски и Андреа Петаня.

В 21-ата минута неособено силен шут на Мануел Ладзари затрудни Аудеро, той изби топката в краката на Палоски и нападателят не сбърка - 0:1. Домакините обаче отговориха светкавично. В 25-ата минута Куалярела свали с глава към Линети и неговият мощен удар не остави шансове на Гомис.

Втората част започна с две добри намеси на вратаря на СПАЛ след удари на Куалярела. Бившият италиански национал обаче намери начин да е полезен на отбора си и в 60-ата минута асистира за опбедния гол на Дефрел. Отново Гомис показа класа, но топката остана в Куаляреала, който веднага я насочи към Дефрел и французинът бе точен.До края на два пъти Петаня можеше да измъкне точката за СПАЛ, но беше спрян от Аудеро, който по този начин се реваншира за грешката си преди почивката.

В следващия кръг Сампдория ще гостува на Аталанта, а СПАЛ приема Интер.