Голяма драма! Десет врачани нокаутираха Славия, "белите" се скъсаха да пропускат (видео)

Ботев (Враца) удари с 1:0 Славия на Националния стадион "Васил Левски" в последната среща от десетия кръг на Първа лига. Единствения гол вкара резервата Юлиян Ненов в 78-ата минута. Той наказа домакините с точен изстрел след контраатака. Похвала заслужава и вратарят на гостите Красимир Костов, направил няколко чудесни спасявания. Врачани играха с човек по-малко цяло второ полувреме, след като в 42-ата минута Даниел Гаджев бе отстранен от игра. Голямата звезда на Ботев Валери Божинов остана на резервната скамейка, а Илиян Мицански записа дебют за столичния клуб.

88 Славия - Ботев (Враца) 0:1
На мястото на Божинов започна бившият нападател на Левски, Херта, Дуисбург, Ботев (Пловдив) и Черно море Валери Домовчийски. "Белите" имаха проблеми на загрявката, след като левият бек Димитър Велковски се контузи и това наложи смяната му в титулярния състав с Владислав Узунов.

Последният зае място в халфовата линия, а в лявата зона на отбраната застана Сашо Александров, който пък се контузи по-късно в срещата и също трябваше да напусне терена принудително.
На трибуните за мача между столичани и врачани пристигна селекционерът на България Петър Хубчев и неговият колега при младежката гарнитура Ангел Стойков. В официалната ложа бе и президентът на "белите" Венцеслав Стефанов.
Двубоят започна с отличен пас на Петър Атанасов и коварен удар на Спас Георгиев, който принуди Георги Петков да показва класата си под рамката. Всичко това се случи в третата минута.

Последваха изключително скучни минути, в които най-интересното се сведе до тъчове, малко корнери, блъскане и няколко здрави балтии. Скука, скука, скука. Това беше до 42-ата минута.

Тогава съдията Петър Костадинов вдигна втори жълт картон на Даниел Гаджев за симулация. Повторенията показаха посягане от страна на Галин Иванов, но и не убедиха, че националният футболист извършва нарушение.

Веднага след като останаха с човек повече на игрището, славистите сътвориха голям пропуск пред Красимир Костов. Момчил Цветанов се откъсна, имаше чиста позиция за стрелба, но се засуети и изпусна момента да намери мрежата на празната врата.

На почивката Сашо Ангелов смени Домовчийски с Георги Вълчев, за да даде сигурност на своя отбор в средната зона. Веднага след подновяването на играта Цветанов отново се размина с гол. Бившият любимец на сектор "Г" намери топката от воле, но Костов не трепна и отби.

В 56-ата минута Георги Йомов нанесе много техничен удар и отново Костов показа майсторство. Бившият страж на Пирин (Благоевград) спаси с една ръка и запази нулевото равенство.

В 61-ата минута дебют за "белите" записа бившият национал Илиян Мицански, който поведе нападението на тима на Златомир Загорчич. Около 60 секунди по-късно Славчо Шоколаров стреля опасно, но топката профуча покрай вратата на гостите.

Серията от "бели" пропуски продължи в 65-ата минута. Йомов намери Галин Иванов, който от десетина метра пусна топката покрай страничната греда в аут - голям пропуск на звездата на Славия!И както изглеждаше, че голът за домакините виси на косъм, такъв косъм се появи пред вратата на Петков. И се скъса. Резервата Юлиян Ненов осъществи светкавична контраатака по левия фланг и в стила на Райън Гигс порази вратата на опитния страж на Славия - изненадващо 1:0 за гостите на фона на "белия" натиск през вторите 45 минути.

Веднага в игра за славистите се появи Милчо Ангелов, а в 86-ата минута Милен Гамаков за малко да строши гредата след страховит шут от около 30 метра!Скоро след това Ненов можеше да направи 2:0, но този път Петков спаси. В добавеното време Костов отвърна с изключително спасяване, спирайки изстрел от упор на Мицански!

СЛАВИЯ - БОТЕВ ВРАЦА 0:1

0:1 Ненов (78)

Стартовите състави:

Славия: Петков, Александров, Христов, Гамаков, Узунов, Шоколаров, Карабельов, Йомов, Г. Иванов, Цветанов, Чунчуков.

Ботев Вр: Костов, Васев, Домовчийски, Керчев, Гаджев, Стоев, Михайлов, Апостолов, М. Иванов, Атанасов, Георгиев.