Канада победи Нигерия и зае седмото място на СП по баскетбол за жени

Канада победи Нигерия със 73:72 (21:17, 9:18, 19:19, 24:18) в мача за седмото място на Световното първенство по баскетбол в Испания. "Кленовите листа" трябваше да направят обрат в последната четвърт, за да достигнат до успеха срещу бойкия африкански тим. Срещата в Тенерифе премина през много обрати, но кош на Натали Ачонва 5:16 минути преди края даде аванс на Канада от 62:61 и до края северноамериканките не позволиха Нигерия да си върне предимството.

Киа Нърс бе най-резултатна за Канада със 17 точки. Мая-Мари Ланглоа добави 14, а с 10 завърши Найо Рейнкок-Екунве. За Нигерия Атоне Нингифа завърши със 17 точки, а Евелин Ахатор и Езин Жозефин Калу добавиха по 13.

По-късно днес са мачовете за разпределение и на първите шест места, в това число и финалът между Австралия и САЩ.