"Песовете" разкъсаха Марсилия

През миналия сезон Лил едва се спаси от изпадане, но от началото на настоящата кампания е преобразен отбор и след 8-ия кръг вече има 5 победи. Днес "песовете" разгромиха с 3:0 Олимпик Марсилия, а всички голове паднаха през второто полувреме. Никола Пепе откри резултата в 65-ата минута от дузпа, а две късни попадения на Жонатан Бамба довършиха гостите.

Успехът изкачи Лил на 2-о място с 16 точки - една повече от Монпелие и Сент Етиен. Марсилия изигра поредния си разочароващ мач далеч от "Велодром" и е на 6-о място с 13 точки.

Първото полувреме премина равностойно и дори по-интересните ситуации бяха пред вратата на домакините. Те обаче наложиха волята си след почивката, възползвайки се от грешките в защитата на ОМ.

В 65-ата минута Стив Манданда извърши нарушение в наказателното поле и Пепе реализира дузпата. В 86-ата Лил получи още една дузпа. Този път зад топката застана Бамба и не сбърка. Младият нападател вкара и третия гол в 89-ата минута.

В следващия кръг Лил посреща Сент Етиен, а Марсилия ще е домакин на Каен.